XVIII. Általános Iskolások Művészeti Vetélkedője

2019. május 11-én, három helyszínen zajlott a XVIII. Általános Iskolások Művészeti Vetélkedője.

A fogalmazás, versírás, vers- és prózamondás, szép beszéd, képzőművészet, általános műveltség kategóriában a Majsai Úti Általános Iskolában vetélkedtek, a szólóénekesek a Szabadkai Zeneiskolában, a színjátszók pedig a Kosztolányi Dezső színházban.
A versenyen idén 540 tanuló vett részt Vajdaság 47 iskolájából.
A rendezvény központja a Majsai Úti Általános Iskola volt, ahol ünnepélyes keretek között Mgr. Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke nyitotta meg a versenyt. A megnyitó keretében De Negri Ibolya, az Egyesület elnöke és Bognár Beáta, a Majsai Úti Általános Iskola igazgatója köszöntötte a jelenlevőket.
A Vándordíjat a színpadra hozta a tavalyi győztes csapat, a temerini Kókai Imre Általános Iskola tanulói. Majd az Adaggio balettiskola növendékei léptek fel.
A megnyitó után a diákok az ügyelők kíséretében elfoglalták a tantermeket és megkezdődött a munka.

A díjazottak:

Fogalmazás:

3-4. osztály

  1. Urányi Emese – Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka
  2. Fero Glória – Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér
  3. Dávid Edina – Cseh Károly Általános Iskola, Ada

5-6. osztály

  1. Harmat Csongor – Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Magyarkanizsa
  2. Rácz Hanna – Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka
  3. Gordos Beáta – Cseh Károly Általános Iskola, Ada

7-8. osztály

  1. Agatity Anita – Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka
  2. Sarnyai Kitti – Arany János Általános Iskola, Oromhegyes
  3. Bálint Csongor – Cseh Károly Általános Iskola, Ada

Dicséretben részesült:

– Sörös Dominika – Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka

Versírás:

  1. Fujkin Zsófia – Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos
  2. Sebők Krisztián – Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka
  3. Boldizsár Krisztián – Majsai Úti Általános Iskola, Szabadka

Dicséretben részesült:

– Ördög Tímea – Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

Képzőművészet:

1-2. osztály

  1. Szabó András – Október 10. Általános Iskola, Szabadka
  2. Sebők Csáki Tiána – Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka
  3. Kukli Teodóra – Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Magyarkanizsa

3-4. osztály

  1. Nagy Léda – Cseh Károly Általános Iskola, Ada
  2. Forgó Boglárka – Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér
  3. Varga Villő – Miroslav Antić Általános Iskola, Palics

5-6. osztály

  1. Szabó Ilona – Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos
  2. Berényi Dominika – Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos – kispiaci Móricz Zsigmond kihelyezett tagozat
  3. Birkás Dorina – Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás, királyhalmi kihelyezett tagozat

7-8. osztály

  1. Végső Barbara – Nikola Đurković Általános Iskola, Bácsfeketehegy
  2. Kabók Levente – Cseh Károly Általános Iskola, Ada
  3. Bontovity Kitti – Arany János Általános Iskola, Oromhegyes

Prózamondás:

3-4. osztály

  1. Jurcsák Róbert – Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka
  2. Tóth Vilmos – Kókai Imre Általános Iskola, Temerin
  3. Kisutcai Ivett – Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

5-6 osztály

  1. Pásztor Leonóra – Nikola Đurković Általános Iskola, Bácsfeketehegy
  2. Vas Dávid – Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka
  3. Deák Evelin – Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

7-8. osztály

  1. Vanka Réka – Ady Endre Általános Iskola, Kishegyes
  2. Tóth Katarina – Kókai Imre Általános Iskola, Temerin
  3. Nánási Noémi – Kizur István Általános Iskola, Szabadka

Versmondás:

1-2. osztály

  1. Bátori Simon – Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse
  2. Király Csenge – Miloje Čiplić Általános Iskola, Törökbecse
  3. Bohata Bence – Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos
  4. Kopunovity Edina – Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér

3-4. osztály

  1. Csévári Nina – Kókai Imre Általános Iskola, Temerin
  2. Sándor Heidi – Arany János Általános Iskola, Oromhegyes
  3. Kisimre Zoja – Nikola Tesla Általános Iskola, Topolya

Dicséretben részesült:

– Hugyik Sára – Petőfi Brigád Általános Iskola, Kúla

5-6. osztály

  1. Erdei Anna Dorka – Ady Endre Általános Iskola, Kishegyes
  2. Verbászi Adél – Nikola Đurković Általános Iskola, Bácsfeketehegy
  3. Bálint Ervin – Miloje Čiplić Általános Iskola, Törökbecse

Dicséretben részesültek:

– Gombár Viktor – Kókai Imre Általános Iskola, Temerin

– Szarka Kitti – Stevan Sremac Általános Iskola Emlékiskola, Zenta

– Tallós Kinga – Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

7-8. osztály

  1. Pásztor Dávid – Kókai Imre Általános Iskola, Temerin
  2. Patócskai Andrea – Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka
  3. Kőműves Csenge – Ady Endre Általános Iskola, Kishegyes

Dicséretben részesültek:

– Szebenyi Anita – Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka
– Kormányos Ákos – Szervó Mihály Általános Iskola, Muzslya
– Szabó Rebeka – Csáki Lajos Általános Iskola, Topolya

Versmondás – magyar környezetnyelv

1-2. osztály:

  1. Šebek Aleks – Kizur István Általános Iskola, Szabadka
  2. Savić Nevena – Szent Száva Általános Iskola, Szabadka
  3. Lisi Viktor – Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka

3-4. osztály

  1. Triznja Luca – Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér
  2. Durković Anđela – Petőfi Brigád Általános Iskola, Kúla
  3. Šarić Teodora – Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka

5-6. osztály

  1. Dora Salma – Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka
  2. Szalma Nóra – Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka
  3. Kocsovski Klaudia – Moša Pijade Általános Iskola, Torontálvásárhely

7-8. osztály

  1. Flora Adela – Kizur István Általános Iskola, Szabadka

 

Szép beszéd

  1. Dudás Lilla – Vuk Karadžić Általános Iskola, Bajmok
  2. Kéri Sándor Botond – Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka
  3. Császár Viola – Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos

Dicséretben részesültek:

– Lázár Lea – Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse
– Kovács Adrianna – Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér

Műveltségi Teszt:

  1. Lukity Dávid – Ady Endre Általános Iskola, Kishegyes
  2. Pilisi Kolos – Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos
  3. Gubis Alex – Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér
  4. Pekla Kitti – Arany János Általános Iskola, Oromhegyes
  5. Brindza Léna – Csáki Lajos Általános Iskola, Topolya

Színjátszók:

Alsó osztály:

  1. Miroslav Antić Általános Iskola, Palics (Brezovszki Anna, Arnold Adél, Kovács Jázmin, Omerović Ivor, Mezei Ádám, Rajčić Larissza, Pletikoszity Péter, Kőszegi Attila, Bús Anett, Misinszki Sonja, Rind Ádám, Urbán Barbara, Vida Luca, Pandurov Lola)
  2. Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos (Bányai Eszter, Bosznai Zsóka, Dimović Ramon, Erdélyi Lénárd, Kis Kovács Máté, Kovács Dávid, Kovács Kevin, Kovács Kristóf, Nagy Viola, Nagy Torma Anna, Sárkány Botond, Szebenyi Antónia, Szebenyi Botond, Szvitko Lara, Vágó Ivett, Visnyei Ádám)
  3. Október 10. Általános Iskola, Szabadka (Novák Dávid, Szabó Erik, Kanyó Márton, Szenci Lilien, Maráczi Kinga, Benák Lúcia, Ceglédi Ádám, Makai Kitti, Kanyó Dávid, Lovas Réka, Apró Orsolya, Bilbija Róna, Kis Stangl Hanna, Márton Kiara)

Felsősök:

  1. Miroslav Antić Általános Iskola, Palics (Arnold Zsófia, Bajári Roland, Vajtai Viktória, Omerović Imola, Rajčić Petra, Halász Viktória, Horvát Réka, Tót Vivien, Bálint Bence, Süge Réka, Mezei Sára Csenge, Bukovec Petra, Kovács Kinga, Kuktin Roland)
  2. Október 18. Általános Iskola, Zentagunaras (Kalmár Alekszandra, Budimcsevity Edvárd, Farkas Baráti Réka, Kadvány Kitti, Gyetvai Balázs, Major Ferenc, Polacsek Adrián)
  3. Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér (Bakos Ádám, Sebők Tímea, Kelemen Brigitta, Vörös Teodor, Firic Viktor, Török Attila, Kecsenovics Patrik, Tóth bagi Patrik, Pletikoszity Ádám, Molnár Lehel, Pásztor Áron, Horváth Kávai Hanna, Bazsó Nikoletta, Sinkovity Blanka, Nagy Ákos, Csikós Gergely, Hajdú Sándor, Huszár Andor)

Környezetnyelv:

  1. Moša Pijade Általános Iskola, Torontálvásárhely (Filipović Marko, Puača Uroš, Gligorin Mateja, Šimšić Aleksandar, Pato Vuk, Hedješ Nikoleta, Djuričkov Leon, Djinosov Lara, Djinisov Leona, Rac Nina, Hedješ Violeta, Žebeljan Sonja, Tošić Teodora, Rašić Mihajlo, Olas Helena)

2. Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér (Kristina Pap, Luka Prole, Benjamin Triznja, Violeta Kiralj, Nikoleta Žužić, Gordana Cikora, Nataša Bodić)

Képek:

 

olvasd...