VIII. Nyári Akadémia 2004

Az idén nyolcadik alkalommal szervezte meg az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete a pedagógusok nyári továbbképzését Szabadkán.
Az egyhetes előadássorozat létrejöttét a budapesti Oktatási Minisztérium, az  Apáczai Közalapítvány  és Szabadka Önkormányzata tette lehetővé.
A Nyári Akadémiára 200 kolléga jelentkezett, ami egyértelműen bizonyítja a rendezvény létjogosultságát.
A külföldi és a vidéki résztvevőknek biztosított volt az elszállásolása és étkeztetése. Neves magyarországi és hazai főiskolai és egyetemi tanárok tartották az előadásokat a Gimnázium és a Műszaki Iskola épületében. Esténként különböző szórakoztató rendezvényekre került sor.
A továbbképzésen hét szekcióban folyt a munka: magyar nyelv és irodalom, történelem, pszichológia – pedagógia, a „Közösség ereje”, munka az alternatív iskolában, matematika – módszertan és tudománytörténet valamint informatika.
Az ünnepélyes megnyitóra augusztus 2-án a szabadkai városháza Dísztermében került sor, ahol Király Veronka az Egyesület elnöke, valamint Szabadka polgármestere Kucsera Géza, és Kasza József a Nyári Akadémia létrejöttét támogató akkori polgármester köszöntötte a jelen lévő pedagógusokat és kívánt tartalmas képzést.
A VIII. Nyári Akadémia bővelkedett érdekes és színvonalas előadásokban. A szakemberek számára fontos, hogy hasznos és hasznosítható tudásra tegyen szert a pedagógus, melyet felhasználhat mindennapi munkájában.
Nem csekély érdeklődés kísérte a délutáni közös előadásokat sem, melyek közérthető és közkedvelt szinten adtak betekintést az informatika kezdeti alkalmazásába, Neumann János életútja és munkásságába, miután „Bűvészmutatványok”-kal kápráztatták el matematikai szinten a hallgatóságot.
A délutáni előadások után a kérdések, hozzászólások, és eszmecseréktől volt hangos a Gimnázium épülete.
Nehogy azt higgye a kedves olvasó, hogy egy Nyári Akadémia csak komoly előadásokból áll, szórakozni is kell a pedagógusnak!
Az esti programok színesek és élvezetesek voltak. A Diákotthonban megtartott társas est ismerkedéssel indult és vitaestként végződött. Ha a Népkörbe Sörestre  hívták a résztvevőket , akkor már biztos, hogy a jó hangulat itt sem maradthatott el!
Augusztus 4-én a szabadkai Csáth-Kör mutatkozott be egy színvonalas előadással, Horváth Emma tanárnő rendezésével. A programok között szerepelt még Kunkin Zsuzsanna a Városi Könyvtár igazgatónőjének Szabadka „régi könyveinek” bemutatója, Beszédes Valéria Életjel könyvbemutatója, Palics fürdőváros építészetéről Takács B. Kornélia tartott előadást,  filmvetítés a Gimnázium Dísztermében, ahol Siflis Zoltán két alkotását tekinthették meg: Szabadka történeleme és az Aracsi Pusztatemplomról szóló dokumentumfilmjét, valamint a palicsi bográcsos sem maradhatott ki az idén sem a programból.
A résztvevők pozitív visszajelzéseiből arra következtethetünk, hogy jövőre is résztvennének a továbbképzésen, ami arra ösztönzi a résztvevőket, hogy hasonló lendülettel vessék bele magukat a munkába és törekedjenek egy olyan IX. Nyári Akadémia létrehozására, ami felülmúlja az előzőt! Ezek birtokában remélhetőleg egy eredményesebb, sikeresebb tanév elé nézünk.
A munka tartalmáról az elkövetkező beszámolókból értesülhetnek:

Összeállította:

Király Veronka

Magyar nyelv és irodalom

Történelem

Pszichológia, pedagógia, módszertan

A “közösség ereje”

Munka az alternatív iskolában

Matematika, módszertan és tudománytörténet

Infromatikatanítás módszertana

Microsoft Word - beszamolo kepek stb.doc Microsoft Word - beszamolo kepek stb.doc
Microsoft Word - beszamolo kepek stb.doc Microsoft Word - beszamolo kepek stb.doc
Microsoft Word - beszamolo kepek stb.doc Microsoft Word - beszamolo kepek stb.doc